Evlerde geçirilen vaktin artması mutfakları daha konforlu hale getirecek arayışlara yöneltmiştir. Evin ruhu olan mutfaklar, aynı anda birden fazla kişinin rahatlıkla hareket edebileceği ortamlar sağlamalıdır. 2021 yılına ait yeni mutfak modelleri; doğal, şık, kullanışlı, dayanıklı seçenekleri ile verimli bir alan sunacak şekilde tasarlanmıştır.

Yaşam alanına dönüşen mutfakları birkaç dokunuşla modern ve kullanışlı hale getirmek mümkündür. Mutfağınızda biraz değişiklik ve pratiklik isterseniz 2021 modern mutfak modelleri sizler için hazırladığımız yazıda.

Modern Mutfak Tasarımları

modern mutfak modelleri

Modern mutfak tasarımları, evin ruhuna uyacak şekilde dizayn edilmiş ferah, zarif ama en önemlisi kullanışlı ürünler gerektirir. Mutfağı daha kullanışlı bir hale getirmek için ne kadar tüketim yapıldığının farkına varılarak buna uygun depolama alanları oluşturmak gerekir.

Mutfak dolapları, evin şekline ve büyüklüğüne göre seçilerek, alan tasarrufu da sağlayacak şekilde tercih edilir.

Kullanışlı mutfak daha büyük bir mutfak anlamına gelmez. Modern mutfak dolabı modelleri ile küçük bir alanda pişirme, saklama ve yemek alanı gibi ortamlar oluşturmak mümkündür. Kullanımı rahat açık planlı, raflar ve dolaplarla dar alanları konforlu bir ortama dönüştürebilirsiniz.

2021 mutfak modelleri zamansız tasarımlarla da ön plana çıkmakta. Renk seçimi tercihe göre değişse de her zaman kullanılan özellikle kaliteli malzemelerden üretilen dayanıklı modeller seçilmektedir. Mekâna sıcaklık katacak, rahatlık duygusu uyandıran doğal tasarımlar modern mutfak dolapları için tercih sebebidir.


Modern mutfak tasarımları için bir diğer tercih ise şık ve kolay temizlenen mutfaklardan yanadır. Membran kapaklar gibi daha pürüzsüz ve gözeneksiz yüzeyler daha sık tercih edilir.

Küçük mutfakları daha işlevsel kullanmak için pratik çözümler, minimalist tercihler, ray dolaplar gibi az yer kaplayan uygulamalar mutfakları aynı zamanda sosyalleştiğiniz bir ortama çevirebilir.

Modern Mutfak Dolabı Modelleri

mutfak tasarımları

Mutfağın dekorasyon yönünden en görünür kısmı mutfak dolaplarıdır. Modern mutfak dolabı modelleri seçilen malzeme ve kapak tercihine göre çeşitlilik gösterir. Modern mutfaklarda sıkça kullanılan dolap ve kapaklar şunlardır:

Membran Mutfak

Membran mutfaklarda kullanılan kapaklar balon kapak olarak da adlandırılır. MDF panel üzerine PVC uygulaması ile elde edilen membran kapak uzun ömürlü ve dayanıklı olmaları nedeniyle tercih edilir. Renk ve desen kartelası açısından zengin olduğu için her zevke hitap eder.

Suya ve neme dayanıklıdır. Yüzeyi pürüzsüz olduğu için temizliği kolaydır. Hijyenik, ekonomik ve uzun ömürlü olması ile kullanışlıdır. Membran kapaklar parlak ve mat seçenekleri ile yeni model mutfak dolapları için tercih edilir.

Lake Mutfak

MDF malzeme üzerine polyester astar kullanarak üretilen lake kapaklar da modern mutfaklarda sıkça tercih edilir. Renk açısından zengin olan bu ürün neme ve suya dayanıklıdır. Kullanılan cila nedeniyle yüzeyi sert olan lake kapaklar dayanıklı olmaları ile 2021 modern mutfak modellerinde yer alır.

Akrilik Mutfak

Akrilik kapak MDF panel üzerine akrilik panel kullanarak elde edilir. Çeşitli desen ve renk seçenekleri olan akrilik kapak, çizilmeye dayanıklıdır. Ayrıca temizlenmesi kolay olduğu için mutfaklarda kullanışlı hale gelir. Suya ve neme dayanıklı ayrıca ekonomik bir üründür. 

Ahşap Mutfak

Mutfakta geçirilen vaktin artması ile daha doğal tercihlere yönelen insanların seçimi ahşap mutfaklar olabilir. Şık ve sade bir görünüm kazandıran ahşap mutfaklar 2021 mutfak modellerinde tercih edilen bir üründür.

Mutfaklarda Daha Geniş Alan İçin Ray Dolaplar

Ray dolaplar evin her bölümünde kullanılan, evin nefes almasını sağlayan bir depolama alanıdır. Ray dolaplar kapağının sürgülü düzeneği sayesinde yana doğru açılarak dar alanları genişletir.

Sade ve küçük mutfaklar için tercih edildiğinde, alan daha kullanışlı bir hale gelir. Mutfağınızın ruhuna uygun olarak seçeceğiniz ray dolaplar, küçük ya da büyük her mutfağa uygun modern bir görüntü sağlar. 

2021 modern mutfak modellerinde de artan seçenekleri ile ray dolaplar yine evlerin ve mutfakların sade ve tarz depolama alanları oluşturur. Parlak, mat kaplamalar, masif ahşap, mdf, boyalı kaplama cam ve ayna gibi çok çeşidi olan dolaplar farklı yüzeyler ile işlenerek sürgülü hale gelen mutfak dolapları büyük oranda alan tasarrufu sağlar.

Ray dolaplar yeni model mutfak dolapları için sık tercih edilen çağdaş bir depolama ürünüdür. 2021 yılında da sıkça tercih edilir durumdadır. Yer kaplamaz ve mutfağı daraltmadan konforlu hale getirir.

2021 modern mutfak modelleri malzeme açısından, her koşulda, kullanışlı dayanıklı ve mutfakların aynı zamanda yaşam alanı olmasını sağlayacak arayışlara yöneltmiştir. Renk ve kullanılan malzeme açısından farklılık gösterse de 2021 yılında mutfaklar birlikte vakit geçirebilecek bir mekân olarak tasarlanmakta.

Bunu gerçekleştirebilmek için alanı genişletecek şekilde sürgülü kapaklar, ray dolaplar, kullanılmaktadır. Mutfakta işleri kolaylaştırmak için kolay temizlenen membran kapaklar, hijyenik ve dayanıklı olmaları ile de tercih edilir.

Ayrıca renk ve desen çeşitleri ile akrilik ve lake kapaklar, doğal görünümü ile ahşap mutfak dolapları da modern mutfaklarda yerini alır.  Yeni mutfak modelleri daha konforlu bir alan oluşturan ürünler sunar. 

2021 mutfak modelleri için ürünlerimizi inceleyebilir, https://www.tackapak.com/urunlerimiz detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz. https://www.tackapak.com/iletisim