Mutfak Dolabı Uygulamaları

Mutfak dolabı modelleri birçok kadın için mutfağın en önemli parçalarından biridir. Bu nedenle mutfak dekorasyonu sırasında genellikle dolapların malzemesi ve rengi belirleyici unsur olarak ön plana çıkar. Ayrıca mutfaklar aile için birlikte zaman geçirilen ve aile bütünlüğünün sağlandığı en önemli mekanlar arasındadır. Bu nedenle mutfakların görselliğini ön plana çıkaran mutfak kapaklarının hem şık hem de kaliteli olması istenir.

Son zamanlarda kullanımı oldukça yaygınlaşan mutfak dolabı tercihlerinin başında ise balon kapak modelleri gelir. Kalitesi ve şık görünümüyle 2021 membran mutfak dolabı kapak modelleri mutfak dekorasyonunun vazgeçilmez unsuru olmaya adaydır.

Membran Kapak : Mutfak Dolabında Estetikle Modern Tasarımın Birleşimi

Membran kapak çeşitleri aynı zamanda balon kapak olarak da bilinir. Membran kapaklar; tasarım, kalite, fiyat gibi hususlar dikkate alındığında ev sahipleri tarafından en çok tercih edilen dolap kapak tasarımlarının başında gelir. Membran mutfak kapaklar modellerinin ana malzemesini PVC oluşturur. Özel pres makinaları yardımı ile PVC malzeme, MDF panel üzerine belli bir oranda sıcaklık uygulanarak yapıştırılır.

Bu noktada balon kapakları özel kılan, yüzeyde kullanılan PVC malzemesinin köşeleri dâhil bütün kapağı bir bütün olarak sarmasıdır. Tek parça özelliği, dolap kapaklarının köşelerinde bant kullanılması ihtiyacını ortadan kaldırır. Ayrıca tek parça kaplama olması, ürünün sağlamlığını da artırır.

Balon Kapak Özellikleri Nelerdir?

Balon kapak montaj ve kurulum işlemleri de oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Siz de (membran) balon kapak modellerinden birini tercih ederek hayalinizdeki mutfağa çok daha kolay ve hızlı bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Covid-19 salgınından korunmanın en önemli kurallarından birisinin hijyen olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Hijyen sizin içinde olmazsa olmaz ise tam bu noktada, balon kapaklarına öncelik verebilirsiniz. Balon kapak modelleri, anti bakteriyel yani bakteri barındırmayan özellikleri ile de ön plana çıkar.

Ürünlerde kullanılan PVC folyoların mikrop tutmaz ve kanserojen madde içermez. Membran kapakların sağlıklı olduğu araştırmalar neticesinde tespit edilmiş ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından da onaylanmıştır. Siz de hem evinizde hem de mutfağınızda membran dolap kapaklarını korkmadan çocuklarınızla beraber güven içinde kullanabilirsiniz.

Her Zevke Uygun Renk ve Model Seçenekleri

Balon dolap kapaklarının renk, desen ve model seçenekleri diğer mutfak dolap kapağına göre oldukça fazladır. Bu ürünlerin sahip olduğu üretim tekniği, kapaklar üzerine birçok farklı motif ve desenin kolaylıkla işlenebilmesini olanaklı hale getirir.

Dolayısı ile mutfak dolabı seçerken membran malzeme tercih eden ev sahipleri farklı renk ve dizaynlar ile ön plana çıkan ürünler arasından karar verebilir. Membran Kapak mutfak dolabı seçerken bilmeniz gereken her şey adlı makalemiz size bu konuda ışık tutabilir, incelemenizi tavsiye ederiz.

Balon Kapak Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

  • Öncelikle dikkat edilecek husus, kapaklar temizlenirken tiner, çamaşır suyu veya tuz ruhu gibi keskin kimyasal maddelerin kullanılmamasıdır. 
  • Temizlik maksadı ile ılık sabunlu su veya ahşap temizleyiciler kullanabilirsiniz. Balon kapakların direk güneş ışığından ve yüksek sıcaktan korunması önem arz eder. 
  • Ayrıca kapaklarda kullanılan PVC malzeme sert ve kesici cisimlerden zarar görebilir. Bu tür cisimler ile kapaklara temastan kaçınılmalıdır. 
  • Balon kapak yaptırırken kullanılan malzemenin kaliteli ve 1. sınıf olmasına da dikkat edilmelidir. 
  • Kalitesiz malzeme kullanımı durumunda mutfak kapaklarının uzun ömürlü olmayacağı ve erken sararabileceği bilinmelidir. 

TAC Kapak, müşteri memnuniyeti ve kaliteli üretim ilkesi gereği, ithal makine ve cihazlar ile yüksek teknoloji ürünü membran kapaklar (balon kapak) üretir. Sizde, dolap kapaklarını uzun yıllar ilk günkü gibi kullanmak istiyorsanız hemen ürünlerimizi inceleyebilir ve bizimle iletişime geçerek hayalinizdeki mutfağa kavuşmak için birbirinden şık, kullanışlı ve estetik mutfak dolabı kapak modelleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. 

Mutfak dolabı modelleri seçerken istediğiniz şık, modern, dayanıklı ve estetik görünüme sahip tasarımlar içerisinde hangisini seçeceğinize karar vermenize yardımcı olmak amacıyla hazırladığımız; Balon kapak mutfak dolabı seçerken bilmeniz gereken her şey ve Mutfak dolap kapakları seçiminde membran kapak mı lake kapak mı yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz. Aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulmak, hayalinizdeki mutfağı tasarlarken doğru adresle çalışmak isterseniz bizi hemen arayın. TAC Kapak, dünyanın en iyileriyle en iyileri üretir.

/upload/resimler/2a02317c-fb7b-4131-b223-e1cc17f40399-1711031726.jpg