Membran Mutfak Dolabı Modelleri ile Mutfağınıza Modern Bir Hava Katın

Bir mutfağın görünümünde pencereler, kapılar, mutfak dolapları ve mutfak tezgâhları oldukça önemlidir. Fakat bunlar arasında en önemlisi hiç şüphesiz mutfak dolaplarıdır. Evinizin en önemli depolama alanı olan mutfak dolapları aynı zamanda mutfak araç gereçlerinin, yemek pişirme malzemelerin muhafaza edildiği yerlerdir.

Bu dolapların sağlıklı ve işlevsel bir tasarımının yanında kolay temizlenmesi, çabuk kirlenmemesi ve sağlam olması gerekir. Bu açıdan evlerinizdeki diğer tüm dolap modellerine kıyasla mutfak dolapları oldukça önemli bir depolama alanıdır. Bu kapsamda ön plana çıkan membran mutfak dolabı modelleri, mutfak dolaplarının yenilenmesi ya da yeni bir ev için en çok tercih edilen tasarımlar arasında yer alır.

Hazır Mutfak Tasarımları

Hayatımızın en keyifli zamanları mutfaklarımızda geçer. Gerek yemek yapımında gerekse yemek yenilmesinde mutfak eşyalarının düzeni için çok önemlidir. Bu düzenin sağlanmasındaki en temel unsur ise mutfak dolaplarıdır. Mutfağın diğer argümanları olan mutfak tezgâhı, beyaz eşyalar hatta zemin rengi bile bu ana unsura göre şekillenir.

Bu da mutfak dolaplarının tasarımıyla birlikte malzeme niteliğinin hem yaşam tarzınızı hem de ihtiyaçlarınızı eksiksiz karşılanması gerektiğini göstermektedir. Bugün pek çok endüstriyel mobilya yapımında suntalam, mdflam gibi işlenmiş ahşap ürünleri kullanılır.

Mutfaklar söz konusu olduğunda ise işlenmiş ahşap ürünlerine ilave olarak dayanıklı ve pürüzsüz yüzeyler ile kaplama ya da balon kapak gibi farklı laminasyon yöntemleri de vardır. Sonuç olarak karşınıza akrilik ya da membran mutfak dolabı çeşitleri çıkar. Yani işlenmemiş ya da az işlenmiş ahşap ürünleri gerek mobilya dünyasında gerekse de mutfak dolaplarında oldukça az kullanılmaya başlanmıştır.

Bunun nedeni; ne kadar uzun ömürlü olsa da doğal ahşap malzemelerin kire ve neme karşı, işlenmiş ahşap ürünlerine nazaran daha dayanıksız bir deneyim sunmasıdır. Bu kapsamda 2021 yılının en gözde mutfak dolabı modeli tasarımlarında membran dolab tasarımları, balon kapaklar, ahşap kapaklar ile lake kapaklar tercih edilir.

Membran Dolap Avantajları Nelerdir?

Mutfak dolapları içerisinde son yılların en popüler ve en mantıklı modeli membran mutfak dolabı tasarımlarıdır. Özellikle Membran dolap kapakları yüzeylerinde kullanılan desen ve renk çeşitliliği kullanıcıları oldukça memnun eden konuların başında gelir. Farklı açılardan öne çıkan membran dolap avantajlarını gelin inceleyelim.

Üretim teknolojisi

Membran dolap kapağı temelde PVC, MDF ve tutkal üç malzemenin bir araya gelmesiyle oluşur. Balon kapak olarak da anılan bu model PVC yüzey malzemesinin üç boyutlu olarak kapağın köşelerini ve tüm kalınlıklarını sararak kaplamasıdır. Üretim tekniği açısından üç boyutlu olması hem kullanım hem de estetik açıdan diğer ürünlere göre öne çıkar.

Çeşitlilik

Membran mutfak modelinin en önemli özelliği renk ve model seçeneklerinin bir hayli fazla olmasıdır. Üretim tekniği sayesinde membran kapak yüzeyine birçok farklı şekil ve motifler verilebilir. Birbirinden farklı sıra dışı tasarımları, renk ve desen seçenekleri bu modelin tercih edilmesindeki en önemli etkenlerden biridir.

Maliyet

Membran mutfaklar düşük maliyet ile daha zengin bir çeşitlilik sunar.

Estetik

Membran mutfak dolaplarının işlenebilen motifleri, parlak seçenekleri ile yansıtıcı yüzeyler elde etmek mümkün. Modern ve dekoratif dolap modelleri ile tamamlayıcı bir estetik atmosfer oluşturulmak istenen mutfaklarda membran kapaklar daha ideal olacaktır. Ayrıca sıradan renk ve desenlerin dışında farklı renk ve motifli dolaplar için membranın daha iyi bir seçenek olduğu şüphesiz.

Renk ve desen çeşitliliği

Membran yüzeylerde farklı matlık ve parlaklık düzeylerinde renk çeşitliliği çok daha fazladır. Ayrıca kullanılan farklı dokular da kapaklara motif olarak işlenebilir. 

Bakım ve dayanıklılık

Temizlenmesi oldukça kolay ısıya ve neme karşı daha dayanıklıdır.

Mutfak dolaplarınızla ilgili bir karar vermeden önce tackapak.com üzerinden uzman ekibimizden ücretsiz olarak öneri ve destek alabilirsiniz. Yüksek kalitede 1. sınıf malzeme ile üretilen membran mutfak dolabı modelleri kapak tasarımlarını gönül rahatlığıyla kullanımınıza sunuyoruz.