Balon kapak olarak da bilinen membran kapak, son dönemlerde mutfak tasarımında hem dayanıklılığı hem model çeşitliliği hem de düşük maliyeti sebebi ile ev sahiplerinin gözdesi durumundadır. Peki, balon kapak nedir? ve bu ürünü ayrıcalıklı kılan özellikler nelerdir?
 
Membran kapak, MDF malzeme üzerine PVC folyonun belirli bir sıcaklıkta özel makinalar ile preslenmesi neticesinde elde edilir. Kullanılan PVC folyo, mutfak dolap kapağını köşeleri dahil olmak üzere bir bütün olarak kaplar. Yekpare oluşu ürünün dayanıklılığını arttırdığı gibi uzun ömürlü olmasını da sağlar.
 
Kullanılan PVC malzemesinin anti bakteriyel, yani mikrop barındırmaz özellikte olduğu ve kanserojen madde içermediği yapılan araştırmalar neticesinde tespit edilmiş ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından onaylanmıştır.
 
Membran malzeme mutfak dolaplarının yanı sıra banyo dolabı, TV ünitesi, gardrop ve portmanto gibi alanlarda da tercih edilebilir. 

Yaşam Alanlarınızın Atmosferi Değiştiren Balon Kapak Özellikleri Nelerdir?

Teknolojik gelişmeler ve buna bağlı olarak oluşan moda kültürü, hayatımızın diğer alanlarında da olduğu gibi hem ev dekorasyonunda hem de mutfak tasarımında ağırlığını hissettirmeye başlamıştır.
Dolayısı ile mutfak tasarımlarında son trendlerin takip edilmesi, bu kapsamda farklı ihtiyaçların oluşmasına ve beraberinde yeni ürünlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur.
 
Bu kapsamda ortaya çıkan yeni ürünlerin başında ise mutfak dolap kapaklarında yoğun olarak tercih edilen membran kapak tasarımları gelir.
 

Balon dolap kapakları; 

  • Zengin renk, desen ve model varyasyonlara sahiptir.
  • Bakım ve temizliği kolaydır.
  • Suya ve neme dayanıklıdır ve her mevsim kullanılabilir.
  • Kanserojen madde içermediği gibi aynı zamanda da hijyeniktir.
  • Uzun ömürlüdür, yıllar boyunca sararmadan ve eskimeden kullanılabilir.
  • Mutfak dolabı, banyo dolabı, TV ünitesi, gardolap veya portmanto gibi alanlarda kullanılabilir.
Balon Kapak Renk Kartelası ile Hayalinizdeki Mutfağa Kavuşun
 
Membran kapaklar, renk ve desen söz konusu olduğunda oldukça zengin bir yelpazeye sahiptir. Bu çeşitlilik, mutfak mimari ve dekorasyonu söz konusu olduğunda membran ürünlerin ilk sırada yer almalarını sağlar. Ayrıca pürüzsüz yüzeye sahip ürünler hem mat hem de parlak renkler kullanılabilir.
 
Balon kapak renk kartelasını oluşturan renkler arasında Alman blue, sarı, lake beyaz, lake saten, patine bej, bute beyaz ve parlak gold öne çıkar.
 
Evinizin herhangi bir odasında veya mutfağınızda bulunan mobilya ve diğer eşyalar ile uyumlu, aynı zamanda kullanışlılıktan ödün vermeyen tasarıma sahip mutfak dolap kapağı seçmek her zaman kolay değildir.
 
Bu kapsamda tecrübeli ve uzman personelimizden yardım ve destek almak ve aynı zamanda firmamızın ürettiği bütün balon kapak renk kartelası hemen inceleyebilirsiniz. 
 

Her Bütçeye Uygun Membran Kapak Fiyatları

Mutfak dolap kapağı almaya karar verdiniz ve bu maksatla balon kapak ürünlerini kullanmak istiyorsunuz. Peki, bu durumda ne kadar bir bütçe ayırmamız gerekir? Bu noktada özellikle belirtmemiz gerekir ki, kalite anlayışımızın gereği olarak membran kapak üretimi kapsamında ithal cihaz ve makinaları tercih ediyor,  malzeme olarak ise birinci sınıf kalitede MDF kullanmaya öncelik veriyoruz.
 
Ürünlerimizin fiyatlandırılması, kullanılacak desen, renk, model ve malzeme miktarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Membran kapak fiyatlarını hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz fiyat teklifi almak ve indirimli fırsatlarımızdan faydalanmak için vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.