Teknolojinin gelişmesiyle, evler insanlar için aileleriyle vakit geçirip, rahatlayıp dinlendikleri alan olmanın yanı sıra home office olarak da kullandıkları yaşam alanları haline geldi. Bu kapsamda evde geçirilen sürenin artması, her alanda olduğu gibi banyoda da konforu ön plana taşıdı. Modern ve şık döşenmiş banyo modelleri fonksiyonel özellikleri ile hayatınızı kolaylaştırırken estetik açıdan da etkili bir görünüm sağlar. Sizler için modern banyo modelleri hakkında öğrenmek istediğiniz ayrıntılı dekorasyon önerilerini içeren faydalı bir yazı hazırladık.

Yeni Trend Banyo Modelleri ve Aksesuarları

Moda ve trend anlam olarak belirli bir zamanda en çok tercih edilen tarzdır. Nasıl ki moda insanın kendine yakışanı tercih etmesi ise dekorasyonda da aynı şekilde banyonuza uygun ve sizin ruhunuzu yansıtan zamansız parçalar seçip kendi trendinizi belirleyebilirsiniz.

Banyo, evde en az kullanılan ama günün yorgunluğun ve stresinin atıldığı en özel yaşam alanıdır. Bu sebeple, banyo dizaynı yaparken size huzur veren ve temizliği kolay seçenekleri göz önünde bulundurmalısınız. Bununla birlikte önceki yıllarda yaptırmış olduğunuz ve popüler olan banyo modelleri zaman içerisinde eskisi kadar hoşunuza gitmeyebilir. Artık demode kapsamında sayılabilir.

Dekorasyon değişikliği hem maddi açıdan külfetli hemde vakit harcayan bir durum olmasından dolayı yapacağınız ufak aksesuar değişiklikleri ile her dönem popülerliğini koruyan banyo dekoru elde edebilirsiniz.

2021’in modern ve şık döşenmiş banyo modelleri incelediğinde apliklerin son yıllarda en çok tercih edilen aksesuarlar arasında yer aldığını görülür. Aplikler banyoda aynanın her iki tarafında kullanabileceği gibi tekli olarak da değerlendirilebilir. Ortamda ne kadar çok aydınlatma kullanılırsa o kadar ferahlık elde edilir.

Son yıllarda kullanılan parlak ve renkli fayanslar da sade ya da geometrik desen seçenekleriyle ortama aydınlık ve canlılık verir. Yeşil ve mavi ton seramikleri, ahşap aksesuarlar ve rustik armatürler ile harmanlanarak  banyoda sakin ve huzurlu bir ortam oluşturulabilir. Veyahut dekorasyonda kullanılan mat görünümlü karolar yada doğal taşlar banyonuza otantik bir etki verir.

İthal duvar kağıtları da banyo duvarında farklı bir tarz yakalamak isteyenler için idealdir. Nem ve suya dayanıklı olan bu kağıtlar uzun süreli kullanım imkanı sağlar. Fayans gibi değiştirmesi zor ve zahmetli olmadığından, yeni trendleri sadece duvar kağıdınızı yenileyerek de takip edebilirsiniz.

Küçük Banyo Modelleri

Son yıllarda ev dekorasyonunun önem kazanmasının en önemli sebebi, yoğun çalışma hayatı ve şehirleşmenin etkisiyle, evlerin insanlar için bir kaçış noktası haline gelmesidir. Bu yüzden, ev dekorasyonunda rahatlık ve kullanışlılık ön plandadır. Geniş alanlar, bizlere dekorasyonda çeşitli seçenekler sağlasa da küçük banyonuzu yaptığınız kaliteli ve akıllı seçimlerle daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

2021 yılının küçük banyo modelleri minimalizmin ve sadeliğin etkisindedir. Banyonuzda olabildiğince az eşya bulundurmanız bu kapsamda atılması gereken en önemli adımdır.

Ayrıca, mini bir lavabo dolap kombinasyonu tercihi ile duvarda raflar kullanarak ekstra saklama alanı sağlanabilir. Bununla birlikte, raflarda küçük bir iç mekan bitkisi yada minik figürlü objeler kullanmak banyonuza farklı bir hava katacaktır.

Küçük banyolarda açık renklerin tercih edilmesi uygundur. Tasarımcılara göre yuvarlak objeler ve led aydınlatmalar kullanılarak yapılan banyo dekorları küçük alanlarda ferahlık hissi uyandırır.

Yine, banyoda tüm mobilyaların arkasında kullanılan led ışıklar ortama farklı bir ambiyans verir. Özellikle aynalı, pürüzsüz yüzeyler ışık hilesi oluşturarak banyonun aydınlanmasında oldukça etkilidir.

Banyo tasarımında önemli olan bir diğer husus ise duş alanıdır. Küçük boyutlu bir banyoda küvet yerine seramiklerle ayrılmış cam duşakabin tercihi gereksiz su israfını engeller.

Modern Döşenmiş Banyo Modelleri

Modern banyo tasarımları canlı ve sıcak tonların etkisindedir. Bej, kahve, nötr tonlar doğal taşlar ile uyum halindedir. Tüm banyo için aynı dokuda seramik kullanımı bütünlük hissi verse de metalik renkli bir bordür ile hareketlilik sağlayabilirsiniz.

Modası hiçbir zaman geçmeyen dekorasyon seçeneklerinden biri de mermerdir. Yerden tavana kadar uzanan merner kaplı yüzeyler, gold aksesuarlarla zengin bir uyum içindedir. Hem modern hem de otantik tarza sahip olanlar için pahalı olsa da şık bir seçimdir.

Mutfaklar gibi banyolarda da işlevsellik ve depolama imkanı ne kadar çok olursa kullanımı o derece rahattır. Modern döşenmiş banyo modelleri sade ve az eşya vurgusu yaptığından dekorasyonda her alan iyi değerlendirilmelidir.

Mesela, köşelerde lavabolu banyo dolabı kullanmak dar alanda maksimum fayda sağlamaya bir örnektir. Yine gizli dolap kombinasyonlu ayna ile akılcı bir depolama imkanı elde edilebilir.

Banyo düzeninin en popüler parçalarından biri de küvet ve duştur. Günün yorgunluğunu içi dolu temiz, beyaz bir küvette atmak herkesin hayali olsa da gerek imkanlar gerek su tüketimi açısından duşakabin en kullanışlı seçenektir.

Günümüzde duşakabin tekneleri yerine, banyoyu cam bir kapı ile bölen alanlar ortamı olduğundan daha büyük görünmesini sağlar.

Banyonuzu yenilerken okuduğunuz dekorasyon fikirlerinden ilham alarak TAC Kapak’ın size özel hazırladığı ürünleri tercih edebilirsiniz. Bilgi almak için hemen iletişime geçebilirsiniz.