Evdeki düzen iç huzuru sağlayan etkenlerden biridir. Huzurlu bir günün ve rahat bir uykunun sebebi düzenli odalar olabilir. Evinizde giyinme odası gibi bir alternatif yoksa yatak odanızda düzeni ve konforu sağlayacak dolap seçenekleri tercih edilebilir. Sürgülü gardrop modelleri yatak odalarında iç dizaynı ile kıyafetlerinizi ve kişisel eşyalarınızı muhafaza ederken, odanın kalan kısmında ise alan tasarrufu sağlar.

Odanızın genişliğine göre istenen boyutlarda tasarlanan sürgülü gardıroplar, modern bir görüntü ve işlevsellik sunar. Sürgülü gardırop modelleri ve sürgülü dolaplar ile ilgili merak edilenleri sizler için derledik. 

Sürgülü Gardrop ile Gelen Düzenli Yaşam Alanları

Yatak odası, çocuk odası, genç odası gibi uyku alanının da var olduğu yerlerde muhakkak bulunan gardıroplar, evlerde kişisel düzeni sağlayan depolama alanıdır. Gardıroplar eve ve odaya ne kadar uygun olursa o kadar ferah bir alan sunar.

Küçük alanlarda, büyük ve kapaklı dolaplar ortamı daraltacağı gibi büyük alanlarda ise işlevsiz dolaplar, odadaki kişisel eşyaları toplamaya yetmeyebilir. İşte burada uygun tasarlandığında, her ortama uyum sağlayacak sürgülü gardrop tercihleri en uygun seçenek olabilir. 

Yatak odanız küçük bir alana sahipse burada kullanılacak olan sürgülü dolap, yerden istenilen yüksekliğe kadar olan dizaynı ile iç genişlik sağlar. Dolap kapağı gibi dışarıya açılan bir etken olmadığı için dış alanda rahat bir ortam sunar.

Odadaki yatak, komodin, şifonyer gibi eşyalara daha geniş bir alan bırakır. Ayrıca sürgülü dolap kapağı, aynalı olarak tercih edilirse, odaya ferah bir hava katar. Ayna için ayrı bir alana gerek kalmaz.

Geniş ölçüde bir odaya sahipseniz, uygun iç düzenlemelere sahip bir sürgülü dolap modeli odada dağınıklığa sebep olacak eşyaları düzenli bir şekilde toplar.

Çekmecelere sıkışmak zorunda kalmayan kıyafetler için rahat bir kullanım sunar. Çanta, aksesuar, ayakkabı, makyaj ve bakım malzemelerini de toparlayan bir depolama alanı olarak kullanılabilir. 

Evinizde giyinme odası varsa diğer odalara göre daha ufak metrekarelere sahip olan bu oda için tasarlanan sürgülü gardırop modelleri, düzen sağlar. Giyinme odalarının kendine has dağınıklığını toparlayan saklama alanı sunar. 

Sürgülü Gardırop Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yatak odası ya da diğer odalar için sürgülü gardrop modelleri tercih edilirken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Öncelikle tercih edeceğiniz dolabın boyutu yatak odanıza uygun olmalıdır.

Gereğinden büyük bir dolap odanızda kullanım alanını daraltırken, küçük bir dolap eşyalarınızı muhafaza etmek için yeterli olmayabilir. 

Geniş bir sürgülü dolabın iç dizaynı, askılık, çekmece, raf gibi bölümler yeterli ve kullanışlı olursa muntazam bir görüntü sağlanabilir. Dolabın içi kullanım kolaylığı sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır. 

Sürgülü gardolap modelleri, odanın dekorasyonu ile bütünlük sağlayacak renk ve desende olmalıdır. İhtiyaçlara uygun geniş bir malzeme ve model seçeneği ile tasarlanan sürgülü dolaplar ile oda arasında uyum sağlanabilir.

Sürgülü gardırop modelleri kapaklarında bulunan ray kapak sistemleri nedeni ile sağlam ve kaliteli ürünler tercih edilerek üretilmelidir. Gerekli kalite sağlandığında, kolay açılan sessiz kapaklar, fren sistemleri ile güvenli bir alan oluşturan dolaplar, uzun ömürlü olur.

Yatak odasına uygun estetik bir görüntü ve düzen sunan dolap seçeneklerinden sürgülü gardolap modelleri, istek ve ihtiyaçlara uygun dizayn edilmesi ile hayatınıza konfor getirir. Dar alanlarda fonksiyonel yapısı ile kıyafetleri ve depolama ihtiyacı olan eşyaları düzenli bir şekilde saklar.

Geniş alanlarda ise modern görüntü sağlayarak saklama alanı oluşturur. Boyutları, renk ve desen tercihi ile kullanıcıya seçme şansı sunan sürgülü gardrop modelleri her zevke hitap eder.

Siz de sürgülü dolapların kullanım kolaylığından yararlanmak ve düzenli bir yatak odasına sahip olmak isterseniz TAC Kapak ray dolap kategorisinde yer alan ürünleri inceleyebilir, beğendiğiniz ürünler için hemen iletişime geçebilirsiniz.