İyi tasarlanmış depolama alanlarına sahip evler, pratik olmasının yanında şık ve düzenli bir görüntü sunar. Yaşam alanlarının temel ihtiyacı olan dolaplar, dekorasyonun da bir parçasıdır. Ray kapak modelleri küçük alanların daha işlevsel kullanılmasına olanak sağladığı için, son yıllarda sıkça tercih edilir.

Ray dolaplar ergonomik tasarımları sayesinde dolap içinde ve dışında üst düzey alan sağlar. Ray kapak modelleri ve raylı dolaplar ile ilgili merak ettikleriniz için yazıyı okuyabilirsiniz.

Ray Kapak Modelleri Nelerdir?

Yaşam alanındaki düzeni sağlamak için oldukça fonksiyonel olan ray dolap modelleri, malzeme, renk ve desen tercihleri ile gözlere de hitap eder. Raylı dolap kapağı, açılır kapakların aksine yerden tavana kadar alan tasarrufu sağlar.

Her ev veya ofis dekorasyonuna uygun istenen ölçülerde tasarlanabilir. Bu şekilde kullanışlı bir mobilyaya sahip olurken diğer eşyalara da alan kalır. 

Kişisel tercihler ile uyum sağlayan yapısı ile ray kapak modelleri lamine, mdf, lake gibi dayanıklı malzemelerden üretilebilir. Çocuklar tarafından kolaylıkla açılamadığı için güvenli bir alan oluşturur.

Mutfaklarda, yatak odasında, banyoda rahat bir kullanım alanı sunan ray kapaklar, parlak-mat, cam, ayna veya boyalı kaplama olarak tercih edeceğiniz kalite ve seçeneklerde üretilebilir. 

Ray kapak modelleri, odadaki diğer eşyalar ile uyum sağlayacak şekilde tercih edilmesinin yanı sıra odanın fiziksel alanına göre de farklı modellerde seçilebilir. Küçük bir oda için aynalı ray kapaklar odaya ferahlık sağlarken, mutfak ve banyo için parlak veya mat kapaklar daha uygun olabilir. 

Kullanım kolaylığı ve şıklığı sağlayan ray kapak gardolap, mutfak dolabı, banyo dolabı, bebek ve çocuk odaları, çalışma odası gibi seçeneklerde kullanım alanına ve ray sistemine göre farklı fiyatlarda olabilir.

Kaliteli malzemelerden üretilen ray kapaklar üst seviyede güvenli olarak kullanılabilir. Ray kapak fiyatları bu özelliklere göre farklılık gösterebilir.

Sağlam Yapıya Sahip Ray Dolap Sistemleri

Ray kapaklar, dolap içinde ve dışında ferah bir alan sağlar. Düzenli bir görüntü için iyi bir çözümdür. Sürgü şeklindeki kapaklar dolabın içine rahat erişim sağlayarak günlük işleri kolaylaştırır.

Dolabın dışında ise mekâna engel olmadığı için alan tasarrufu sağlar. Kolay ve sessiz bir şekilde açılır. Fren sistemleri ile güvenlidir. 

İç mekanlarda kullanılan dolap ray sistemleri, içten çalışan, dıştan çalışan, karma sistemler gibi farklı sürgüleme çeşitleri ile üretilebilir. Bu sistemler taşıyıcı mekanizmanın ağırlıklı olduğu bölgeye göre isim alır.

Dolabın yapısı veya özel ihtiyaca göre şekillenebilir. Ray kapak ölçüleri dikkate alınarak 2-3-4 kapaklı uygulamalar yapılabilir. Sessiz çalışmasının yanı sıra kaliteli malzemeden yapılan ray dolaplar uzun ömürlüdür. 

Ray kapak sistemleri tercih edilirken kapak rayları ve sürgü mekanizması uyum ile çalışmalıdır. Bu uyum sağlanmadığında kapaklarla ilgili raydan çıkma, açmakta zorlanma ya da ses çıkarma gibi problemler yaşanabilir.

Ray kapaklarda ayna veya cam malzeme kullanılacaksa, dolap kapağının ray içerisindeki dengesi sağlanarak güvenliği kontrol edilmelidir. Bu gibi problemlere dikkat edilerek kaliteli bir şekilde üretimi gerçekleşen ray kapaklar günlük hayatınıza konfor katar.

Evlerdeki düzenin temel öğesi olan dolaplar, renk ve model seçenekleri ile göz zevkine de hitap edecek şekilde dizayn edilebilir. Dolap içinde ve dışında alan tasarrufu sağlayan ray dolap modelleri evinizin tasarımı ile uyumlu bir şekilde, diğer eşyalarınızı da rahat kullanabileceğiniz alan bırakır.

Lamine, mdf, lake gibi istenilen malzemeden üretim imkânı olan ray kapaklar modern evlerin tercihidir. Kaliteli malzemeden üretildiğinde ise güvenli ve uzun ömürlü bir kullanım sağlar. İstek ve ihtiyaçlar doğrultusunda tasarlanabilen ray kapaklar hayatınızı kolaylaştırır.

Siz de evinize veya ofisinize uyum sağlayacak zengin renk ve modeller ile istediğiniz desenlerde ray kapak modelleri için hemen TAC Kapak ile iletişime geçebilirsiniz.