Ev dizayn fikirleri konusunda pek çok dekorasyon sitesinde bilgi bulabilirsiniz. Ama size enerjinize enerji katacak ev dekorasyon fikirleri gerekiyorsa; o zaman, kendi içinize dönmeli ve sevdiğiniz şeylere odaklanmalısınız. İlk olarak evinizde sevdiğiniz ve sevmediğiniz objelerin bir listesini yapın. Bu listede bunları sevme ve sevmeme nedenlerinizi de yazmalısınız.

Mesela bir sehpa takımını renginden dolayı sevmiyorsanız çok az bir masrafla onu sevdiğiniz bir dekorasyon elemanına dönüştürebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız küçük değişikliklerle evinizi seveceğiniz eşyalarla dekore edebilirsiniz.

Son dönemde çok fazla yaygınlaşan minimal tasarımlara sahip ev dekorasyon fikirlerini benimsediğinizde evinizdeki fazla eşyalardan kurtulmak yeterli gelebilir. Bu sayede ihtiyacı olan birine de yardım etmiş olursunuz.

Minimal tasarımın asıl amacı, az eşya ile hayatı kolaylaştırmaktır. Sadece ihtiyacınız kadar mobilyanız olursa temizlemek ve toplamak için daha az zaman harcarsınız. Bundan başka ev dekorasyonu için pek çok güzel fikir bulabilirsiniz.

Ev Dekorasyonu İçin Güzel Fikirler

Ev dizayn ve dekorasyonu için aklınıza pek çok farklı fikir gelebilir. Ancak bunların kaç tanesi sizin evinize uygulanabilir? Bu fikirler ve dizaynlar arasından seçim yapabilmek için evinizi çok iyi tanımalısınız. Her bir çıkıntıyı ve girintiyi hesap edebilmeli bunları ev dekorasyon fikirleri dâhilinde fonksiyonel olarak kullanabilmelisiniz. Bunu sağlamak için ev dekorasyon önerileri olarak size birkaç tane tavsiye vermeye çalışacağız. Bunlara dikkat ettiğiniz takdirde evinizin dekorasyonunda modaya uyumlu, farklı ve size özel bir tarz yakalamanız olasıdır.

Duvarlara Fonksiyon Kazandırmak

Eğer küçük bir eviniz varsa ev dizayn adımlarında ilk yapmanız gereken alandan mümkün olduğunca fazlasıyla yararlanabilmektir. Özellikle duvarlar bu anlamda genelde atıl alanlardır. Bunu fonksiyonel bir hale getirebilir ve ev dekorasyonunuza farklılık katabilirsiniz.

Yeşilliklerle dolu bir duvar resmi odanızda farklı bir ambiyans ortaya koyar. Ya da gezgin bir ruha sahipseniz büyük bir dünya haritası sizin kişiliğiniz yansıtacaktır. Bunun yanında duvara kütüphane yapabilir ve ya dekoratif objeler için duvar rafı yerleştirebilirsiniz.

Saksı Bitkileri Kullanmak

Saksı bitkileri salonunuza oldukça farklı bir hava katmaya yardımcı olur. Hem bahçe hem salon konseptini yakalamak için bolca bitki kullanmak gerekse de sonucun verdiği o huzurlu atmosfer buna değecektir. Salonunuz küçükse çiçeklik kullanarak yer tasarrufu sağlayabilirsiniz. Bitkilerden yayılan pozitif enerji ile evinizin havası da değişecek ortama huzur dolmasına neden olacaktır.

Farklı Renklere Yer Vermek

Evinizin tamamını aynı renge boyamak ekonomik olsa da ev dizayn fikirleri açısından çok kısır bir görüntü oluşturur. Farklı renkleri kullandığınız odalarda o rengin enerjisi de sizinle olacaktır. Açık renkler mekânları aydınlık gösterse de bazı odalarda biraz daha koyu duvarlara yer verilebilir. Bir duvarı odak yaparak o duvarı duvar kâğıdı ile kaplayabilir ya da farklı bir renge boyayabilirsiniz.

Dolapları Ev Dekorasyonuna Dâhil Etmek

Ev dizayn fikirlerinin uygulanması sırasında olmazsa olmaz objelerden biri de dolaplardır. Giysi dolaplarının yanı sıra mutfak dolapları ve depolama dolapları evin muhtelif yerlerine yerleştirilir. Bu dolaplar eşya kalabalığını ortadan kaybettiği için ev dekorasyonunda en fazla rağbet edilen dekorasyon unsurudur. Bazı girintiler dolaplarla kapatılarak depolama alanı olarak değerlendirilebilir.

En Güzel Ev Dekorasyon Modelleri

En güzel ev dekorasyon modelleri denildiğinde, sübjektif bir söylem olduğundan, herkesin en güzel ev dekorasyon modeli kendine özgü olandır. Bazen moda olan akımlara uygun ev dekorasyon fikirleri, dekorasyon dergilerinde yer alır. Burada paylaşılan resimlerden size ve zevkinize uygun olan tasarımları değerlendirebilirsiniz. Hatta evinizdeki mobilyaları değiştirmek istediğinizde bu resimler size kılavuz olacaktır.

Bazı ev dizayn tarzı için verilen fikirler değişiklik gösterse de hemen hepsinde ortak olan genel kanıya göre seçimler yapmak sizi aşırıya kaçmaktan koruyacaktır. Çoğu insan için modaya uymak isterken; çok farklı ev dekorasyon önerilerini uygulamaya kalkıp, aşırıya kaçabilmektedir. Bundan kaçınmak için yaşam tarzınıza uygun seçimler yapmanız yeterli olacaktır.

2021 Modern Ev Dekorasyon Modelleri

2021 modern ev dekorasyon modelleri için seçilen mobilyalar genelde rahat ve konforludur. Oturma odası ve ya salon mobilyalarında konforlu, rahat ve büyük koltuklar öne çıkmaktadır. Bu arada gri ve sarı renklerle dizayn edilen odalarda perdelerde de bu renklere ağırlık verilmiştir. Mobilyalarda yer verilen yuvarlak tasarıma sahip olan yumuşak hatlar, çocuk dostudur. Aynı zamanda kısıtlı alana sahip mekânlarda da ferahlık hissi ile birlikte rahat hareket imkânı verir.

Aşırı sade mekânlar gibi aşırı süsleme ile evin huzurunu kaçırmamak adına, kullanılan aksesuarlarda ölçülü olmak önemlidir. Bu yılın modası olan doğallığı en iyi yansıtan objeler hasır olanlardır. Hasır sepet, hasır sandalye, hasır saksı, hasır puf hatta hasır ayna çerçevesi ile bu akıma siz de kolaylıkla uyum sağlayabilirsiniz.

İskandinav tarzı dekorasyon modelleri de bu yıl öne çıkan ev dekorasyon önerileri arasında yer almaktadır. Bu tarza uyum sağlamak sanıldığı kadar zor değildir. Hatta oldukça ekonomik yöntemlerle ev dizayn etmek istiyorsanız bu akıma katılabilirsiniz. İskandinav renkleri ve desenlerinin yanı sıra mobilyalarına da yer verdiğinizde 2021 modern ev dekorasyon modellerine siz de uyum sağlamış olacaksınız. Mutfak dolaplarından genç odalarına, banyo dolaplarından yatak ve yemek odası uygulamalarına kadar model ve tasarımlarımızı görmek için tıklayınız. TAC Kapak Uygulamaları