Evinizi dekore ederken modern, şık ve zarif olmasının yanısıra kullanışlı olması da önemlidir. Odaları dekore ederken seçeneğiniz fazla olmasına rağmen banyoda kısıtlı alanda, modern çizgiyi yakalamak oldukça ise güçtür. Bu yüzden her bir detay en ince ayrıntısına kadar hesaplanmalıdır.

Dolaplar, evin diğer alanlarında olduğu gibi banyoda da depolama alanı olarak en işimize yarayan mobilyalar arasındadır. Bol dolaba sahip olan banyolar kalabalık aileler için kurtarıcıdır. Özellikle de ortamın düzenli ve ferah görünmesine dikkat edenler için oldukça yararlıdır.

Banyonuzu dekorasyon yaptırmadan önce en yeni modern banyo dolap modelleri ile ilgili dekorasyon fikirlerine göz atalım.

Şık ve Estetik Banyo Dolap Modelleri

Günümüzde banyo dekorasyonunu tamamlayan en önemli unsurlardan biri de dolaplardır. 2021 trend banyo dolap modellerinde modern, keskin hatlar ve geometrik detaylar ön plandadır. Aynı şekilde, lavabo, fayans ve vitrifiye elemanları da dik köşeli kare yada dikdörtgendir.

Lavaboların altında ise deterjan ve havluları saklamak için derin çekmeceler tercih edilir. Ayrıca duvarlara asma şeklinde monte edilen dolaplarda kozmetik ve kişisel eşyalar için oldukça kullanışlıdır.

Banyoların ıslak ve nemli alanlar olmasından dolayı aldığınız dolabın malzemesinde dayanıklılık esastır. Kaliteli ürünler fiyat olarak diğerlerine nazaran fazla olsa bile uzun yıllar kullanım imkânı ile uzun vadede tasarruf etmenizi sağlar.

 

Peki banyo dolabı seçerken hangi soruları sormalısınız?

  • Almak istediğiniz dolap ile banyo dizaynı renk ve stil açısından uyumlu mu?
  • Banyonuzun büyüklüğü ve kullanacağınız alanın ölçüsü birbiriyle orantılı mı?
  • İhtiyacınız kapaklı dolap mı, çekmece mi yoksa sürgü kapaklı bir dolap mı?
  • Aynalı sabit hilton lavabo mu yada duvara asılan ayna dolap kombinasyonunu mu tercih edersiniz?

Tüm bu sorulara verdiğiniz yanıtlar size banyonuza uygun bir tarz belirleyip, ona göre seçim yapmanız açısından faydalı olacaktır.

Çift Lavabolu Banyo Dolabı

Modern dünya ile gelişen ve değişen dekorasyon trendleri, bir yandan kişiselleştirilmiş pratik çözümler sunarken diğer yandan da lüks bir konfor sağlar. Bu kapsamda çift lavabolu banyo dolabı en güzel örneklerden biridir.

Önceden sadece otellerde kullanılan çift lavabolu dolaplar artık yeni yapılan binaların ebeveyn banyolarında da tercih edilmeye başladı. Eğer banyonuz geniş ve ferah ise siz de evinizi dekore ederken çift lavabolu banyo dolabını kullanmayı düşünebilirsiniz.

Kimseyi bekleme stresi olmadan, aynı anda iki kişinin kullanımına imkân sağlaması ve size özel hijyenik alanın olması çift lavabolu dolapların popülaritesinin artmasındaki en önemli etkendir.

Küçük Banyo Dolap Modelleri

Banyo alanının dar ya da geniş olması dekorasyon yaparken sizi kısıtlayan bir sebep olsa da son yıllarda modern mimaride minimalizmin etkisi sizlere küçük banyolara uygun çeşitli ürün seçenekleri sunar.

Modern tasarımın ön planda olduğu, duvara monte dolaplar küçük banyolarda en çok tercih edilenler arasındadır. Bu tarz dolaplar hem zarif bir görünüm hemde yerden tasarrufu imkanı sağlar.

Hazır ürünleri tercih edebileceğiniz gibi banyonuzun metrakaresine uygun kendi hayalinizdeki  banyo tasarımını yaptırabilirsiniz.

 

Plastik Banyo Dolabı

Banyo dekorasyonu yaparken estetik görünümün yanı sıra kullanışlı ve uzun ömürlü ürünler ön plandadır. Basit kurulumundan dolayı plastik banyo dolapları yazlık ev ve işyerlerinde tercih edilme sebebidir.

Ayrıca hava sirkülasyonunun az olduğu nemli banyolarda, plastik banyo dolap kullanımı diğer ahşap dolaplara nazaran daha uzun ömürlü ve hijyeniktir. Temizlik konusunda da size kolaylık sunar.

Aynalı Banyo Dolabı

Aynalar şüphesiz banyonun en önemli aksesuarlarından biridir. Bulunduğu alanı geniş ve ferah göstermesinden dolayı evin her köşesinde kullanılır. Banyolarda aydınlık ve derinlik sağlaması açısından aynalar vazgeçilmez aksesuarlar arasında yer alır. Aynalı banyo dolabı modelleri, dolap ve aynayı tek seçenekte sunduğu için oldukça fonksiyonel ve kullanışlı ürünlerdir.

Aynaları banyonuzda çerçevesiz sade kullanabileceğiniz gibi dolapla birlikte sabitte tercih edebilirsiniz. Bazen aynanın arkasına gizlenmiş dolaplar alandan da kazanmanızı sağlar. Bu tür dolap modelleri kullanım açısından ise oldukça pratiktir.

 

Banyo Dolap Renkleri

Banyolarda genellikle ortamı aydınlatan parlak kapaklı dolaplar ve metal aksesuarlar kullanılır. Lake boyama ya da ahşap ürünler ise klasikten vazgeçemeyenler için zamansız tercihler arasındadır. Bununla birlikte dekorasyon stiline uygun renkler tercih etmeniz ortama bütünlük hissi verir.

Modern banyo dekorasyonunda aşırı renkli olmayan soft ve nötr toprak tonları da kullanıcıların tercihleri arasındadır. Her ne kadar 2021 yılının trendleri olan siyah ve gri banyo dolapları en çok beğenilen modeller arasında olsa da beyaz banyo dolabı tasarımları loş, dar alanlar ve klasikten vazgeçemeyenler için iyi bir seçenektir.

Duru ve temiz görüntüsü nedeniyle beyaz, yıllardır ev dekorasyonunun en çok kullanılan rengidir.  Yalnız, siyahın asaleti ve zerafetini de gözardı etmek mümkün değil. Özellikle son yıllarda beyaz geometrik desenli seramikler, siyah banyo dolabı takımı ve siyah çerçeveli cam duşakabin ile oldukça popüler bir dekorasyon çeşidi olarak ön plana çıkar.

Doğal taşlar ya da mermerle kaplı banyolarda tercih edeceğiniz gri banyo dolabı ise her alanda öne çıkmayı sevenler için iddialı bir tarz oluşturur. Eğer banyonuz yeterince geniş ve aydınlık ise koyu, mat tonlardaki dolap kapakları da banyonuzda modern ve asil bir görünüm sağlar.

Her bütçeye uygun farklı renk ve desende tasarlanan en yeni banyo dolap modelleri hakkında bilgi almak için hemen TAC Kapak ile iletişime geçebilirsiniz.